Nakupovanie z čínskych e-shopov zažíva v posledných rokoch obrovský boom, a to nielen na Slovensku, ale po celom svete. Doprava zadarmo, úspora DPH a cla či obrovský výber za výborné ceny, to sú len niektoré z výhod, ktoré nakupovanie v čínskych obchodoch prináša. Najznámejším čínskym e-shopom je potom AliExpress.

Čo je AliExpress a prečo tam nakupovať

AliExpress.com je najväčší čínsky internetový obchod. Ponuka tovarov je tu veľmi pestrá a široká, je to totiž také internetové trhovisko mnohých čínskych koncových obchodníkov. Nájdete tu elektroniku, domáce potreby, náradie, hračky, oblečenie, obuv či športové potreby, to všetko značkové ale aj neznačkové a za bezkonkurenčné ceny. AliExpress totiž skutočne nie je len "nejakým čínskym obchodom", je to svetový gigant, ktorý si veľmi zakladá na svojej bezpečnosti a solídnosti. Nemusíte sa tak nákupov obávať, ale môžete tu nakupovať ako na ktoromkoľvek známom a preverenom slovenskom e-shope.

Veľkou výhodou nákupov na AliExpresse je úspora cla a DPH na malých zásielkách či fakt, že väčšinu výrobkov na AliExpresse kúpite s dopravou zadarmo. Ako je to možné? Vďaka čínskej vláde, ktorá v rámci podpory exportu dopravu do zahraničia svojim podnikateľom dotuje.

 

Registrácie na AliExpresse

Aby ste na AliExpresse mohli začať nakupovať, je nutné sa najskôr zaregistrovať. Proces registrácie je veľmi jednoduchý, rýchly a prebieha len v niekoľkých málo krokoch. Ako sa na AliExpresse zaregistrovať sa dočítate v našom podrobnom návode.

Výber tovarov - čo sa nakupuje na AliExpresse

Ak ste sa už zaregistrovali, môžete okamžite začať nakupovať. Ako sme už uviedli vyššie, na AliExpresse nájdete prakticky čokoľvek, čo vás len napadne. To všetko za výborné ceny a v solidnej kvalite. Môžete sa pokojne nechať inšpirovať nákupmi na AliExpresse uživateľov Refundo.sk. Každú hodinu pre vás aktualizujeme výpis tovarov, ktoré teraz navyše nakupujú naši užívatelia.

Clo a DPH na tovary z Číny 2021

Pri nákupoch z AliExpressu môžete ušetriť DPH aj clo, záleží na veľkosti vašej zásielky. Do roku 2021 platilo, že zásielky z Číny v hodnote do 22 eur sú oslobodené od cla aj DPH. To sa teraz mení. Nakoniec však vďaka koronavírusu neprebehne zmena hneď od začiatku roku, ale neskôr. Prečítajte si v našom článku, aké pravidlá na dovoz z Číny budú platiť v roku 2021 a dokedy.

Ako nakúpiť z európskych skladov AliExpressu

Pýtate se, prečo by ste mali na AliExpresse nakupovať práve z európskych skladov? Dôvod je jednoduchý a venovali sme sa mu práve v prdchádzajúcom odstavci. Nákupom z europských skladov AliExpresse totiž ušetríte DPH aj clo aj po dátume 1.7.2021. Ako nakúpiť tovar na AliExpresse z europských skladov zistíte v našom návode.

Platba za tovary

Všetky platby na AliExpresse prebiehajú pomocou platobnej karty. Obchod využíva najmodernejšiu technológiu a zabezpečenie, takže nemusíte mať obavy zadať platobné údaje zo svojej kreditnej karty.

Reklamácia tovarov

AliExpress si veľmi zakladá na svojej dobrej povesti. Ak vám objednaný tovar vôber nedorazil, dorazil poškodený či iný než vami objednaný, určite sa nebojte a problém reklamujte. Proces reklamácie či inak nazývané otvorenie sporu (Open Dispute) ma teda AliExpres do detailu vyladený. Ako reklamovať tovar na AliExpresse, sa dočítate v našom článku