Čínskych e-shopov je skutočne veľké množstvo, dá sa povedať, že sú ich tisícky. Len v ponuke Refundo.sk ich nájdete takmer 50. Pozrite sa, ktoré to sú na stránke so zoznamom čínskych obchodov.

Niektoré, napríklad AliExpress, sú zamerané na kompletnú ponuku tovarov. Iné sú naopak špecializované, napríklad na oblečenie či na elektroniku. Vyznať sa v takom množstve obchodov je prakticky nemožné. Vybrali sme preto pre vás 5 najznámejších čínskych e-shopoch.

Prečo nakupovať v čínskych e-shopoch

Argumentov, prečo nakupovať z Číny je množstvo. Obrovský výber tovarov za výhodné ceny je logicky u väčšiny čínskych e-shopov samozrejmosťou. My sa však pozrieme na ďalšie dva dôležité dôvody, ktoré významným spôsobom ovplyvňujú cenu tovarov a zvyšujú popularitu čínskych obchodov, a to sú doprava zadarmo plus úspora cla a DPH.

Väčšina výrobkov z čínskych obchodov dnes kúpite s dopravou zadarmo. Ako je to možné? Vďaka čínskej vláde, ktorá v rámci podpory exportu dopravu do zahraničia svojim podnikateľom dotuje.

Pri cle a DPH je to trochu zložitejšie. V prípade objednávky do 22 eur neplatíte nič - ani clo, ani DPH. Ak objednávka presiahne 22 eur, musíte zaplatiť DPH a pokiaľ presiahne aj 150 eur musíte okrem DPH zaplatiť aj clo. Tieto pravidlá sa však budú tento rok meniť. Viac sa o tom dočítate v našom článku s názvom Ako sa zmení clo a DPH na tovary z Číny v roku 2021. Každopádne aj tieto zmeny sa dajú obísť nákupom z čínskych obchodov, ktoré majú sklady v Európe. Ako na to sa dočítate v našom článku.

Tipy na top obchody z Číny

Nakupovaním v čínskych e-shopoch cez Refundo.sk môžete ušetriť vďaka cashbacku množstvo peňazí navyše. Pri nákupe v niektorých obchodoch môžete získať až 12 % z ceny nákupu naspäť. Ako Refundo.sk funguje sa dočítate tu. Pozrime sa teda na top čínske obchody z ponuky Refundo.sk

AliExpress

AliExpress.com je najväčší čínsky e-shop. Ponuka tovarov je tu veľmi pestrá a široká, je to totiž také internetové trhovisko mnohých čínskych koncových obchodníkov. Nájdete tu elektroniku, domáce potreby, náradie, hračky, oblečenie, obuv či športové potreby, a to všetko značkové aj neznačkové a za bezkonkurenčné ceny. AliExpress nie je len "nejakým čínskym obchodom", je to svetový gigant, ktorý si veľmi zakladá na svojej bezpečnosti a solídnosti. Nemusíte sa tak nákupov obávať, ale môžete tu nakupovať ako na ktoromkoľvek známom a preverenom slovenskom e-shope.

Gearbest

Gearbest.com je čínsky internetový obchod so zameraním predovšetkým na elektroniku. Ak teda zháňate akúkoľvek elektroniku za skutočne výborné ceny, potom je tento obchod určený práve vám. Výhodou je, že sklady Gearbest.com sú umiestnené aj v Európe a v Českej republike. Na zaslanie zo skladu z Českej republiky stačí pri výrobku zvoliť G-W-5 a G-W-19 a nemusíte tak platiť clo anid DPH - ad informácie výššie

Banggood

Banggood.com funguje už od roku 2006 a na rozdiel od AliExpressu je koncovým obchodníkom. V sortimente e-shopu nájdete prakticky kompletnú ponuku tovarov. Výhodou tohto obchodu je, že tovar väčšinou dorazí skôr, než z ostatných čínskych e-shopov. A to preto, že majú sklady v EU. Poštovné je samozrejme zadarmo a garantujú dodanie do 25 dní. 

DHgate

DHgate.com je skutočne internetový mega obchod. Rovnako ako u AliExpressu sa jedná o internetové trhovisko, nie o koncového obchodníka. Na výber je tu mnoho vecí, medzi ktoré patrí domáca elektronika, šperky, hodinky, hygienické potreby, masážne pomôcky, auto moto potreby, tašky, kabelky, obuv, dámske a pánske oblečenie alebo hračky pre deti.

LightInTheBox

LightInTheBox.com je celosvetový internetový predajca zameraný predovšetkým na módu a oblečení. Nájdete tu aj tovary pre dom a záhradu, elektroniku, hodinky či šperky. Je to konečný predajca, nie trhovisko. Výhodou obchodu je, že stránky sú aj v češtine (momentálne v slovenčine nie sú) a obchod má sklady v Európe.