Nakupovanie v čínskych obchodoch, najmä na AliExprese, začína byť stále viac populárnejšie aj u nás. V ponuke Aliexpressu nájdete akékoľvek možné výrobky.  Tie sa kvalitou vyrovnajú väčšine ponuky našich či európskych e-shopov.

Prečo sa registrovať na AliExpresse

Výhodou nakupovania v Číne je fakt, že tovar je lacnejší. A to nielen vďaka tomu, že za väčšinu nákupov z Číny nezaplatíte clo ani DPH. Ale aj vďaka tomu, že sa nič neplatí za dopravu z Číny. Ako je to možné? Čínska vláda totiž v rámci podpory exportu dopravy do zahraničia svojim podnikateľom dopravné náklady dotuje.

Tip: Noví zákazníci môžu pri nakupovaní na AliExpresse uplatniť na nákup kupón vo výške 3 USD.

Aby ste na AliExpresse mohli začať nakupovať, je nutné sa najskôr zaregistrovať. Proces registrácie je veľmi jednoduchý a rýchly, ako si ukážeme na nasledujúcich riadkoch.

Ako prebieha registrácia na AliExpresse

Celá registrácia začína kliknutím na tlačítko „Join“.  To sa nachádza v pravom hornom rohu po zájdení myšky na „Account“ alebo ihneď pod hlavičkou v pravom hornom stĺpci. Ak ste na AliExpresse prvýkrát, potom na vás určite vyskočí pop up okno s ponukou zľavového kupónu, ktoré po kliknutí vedie taktiež na stránku s registráciou či prihlásením.

Ak kliknete na „Join“, vyskočí vám okno s registráciou či prihlásením. Tu môžete využiť možnosť rýchleho prihlásenia/registrácie cez Facebook, Google, Twitter, Apple či ďalšie platformy. Ak túto možnosť využijete, použijú sa vaše údaje z príslušného účtu – to znamená kliknete a máte hotovo.

Druhou možnosťou je registrácia cez e-mail. Tá je opäť pomerne jednoduchá. V prvom poli zadáte svoj registračný mail, v druhom potom heslo. Tu si môžete vytvoriť heslo vlastné alebo využiť AliExpressom navrhované bezpečné heslo. Či už si zvolíte prvá alebo druhú možnosť, tak po kliknutí na tlačítko „CREATE  ACCOUNT“ je všetko hotové. AliExpress vás nebude „otravovať“ žiadnou validáciou e-mailu  či zadávaním ďalšieho množstva osobných údajov. Okamžite po kliknutí na vyššie zmienené tlačítko ste presmerovaní aj na domovskú stránku Aliexpressu a môžete začať nakupovať.

Na registračný mail vám hneď po registrácii dôjde od AliExpressu iba uvítací e-mail s ponukou vstupného zľavového kupónu a ponukou ďalších zliav.

Ďalšie články o AliExpresse

Ako ušetriť za nákupy na AliExpressu

Ak nakúpite na AliExpresse preklikom cez Refundo.sk, môžete získat až 7,5 % z vášho nákupu späť na účet. Napríklad vlani získali nakupovaním cez Refundo.sk niektorí užívatelia aj viac než 800 eur za rok. Zaujíma vás, ako cashback funguje? Pozrite si naše video nižšie. Je to veľmi jednoduché anavyše môžete ušetriť nakupovaním nielen na AliExpresse, ale aj na ďalších viac než 650 obchodoch.