Testovali sme menštruačný kalíšok  Gaia cup a menštruačné nohavičky Snuggs.  Nakupovali sme v e-shope Econea ako inak než s cashbackom. Recenziu na menštruačný kalíšok Gaia si prečítajte tu.

Byť „eko friendly“ znamená, že sa na jednej strane snažíte triediť odpad, na druhej strane ho minimalizovať.  Väčšina dámskych potrieb (vložky, tampóny) sú jednorázové a triediť sa nedajú.  Lenže bez takýchto vecí sa už moderná žena nezaobíde. 

Riešenie je na slovenskom trhu v podobe menštruačných kalíškov už pomerne dlho. Novinkou posledných rokov sú menštruačné nohavičky. My sme sa rozhodli otestovať práve tie vyrábané v Českej republike.

Menštuačné nohavičky Snuggs - od XXS až po 3XL

Začať používať menštruačné nohavičky je veľmi jednoduché. Nevyžadujú nijakú zvláštnu schopnosť ani prax v zavádzaní, tak ako je to u menštruačného kalíšku. 

Určite by ste však mali venovať pozornosť správnemu výberu veľkosti. Na stánkach obchodu, či i u výrobcu nájdete tabuľku veľkostí, kde si vyberú skutočne všetky ženy, aj tie čo sú „krv a mlieko“. Vyrábajú sa v ôsmych veľkostiach (od XXS až po 3XL). 

V súčasnosti sú dostupné v piatich strihoch (bikiny, hugger, klasický strih, s vysokým pasom a na noc).  Vyrábané sú už v troch farebných prevedeniach: bežová, červená a čierna a v štyroch stupňoch absorbcie (slabá-1 kvapka, stredná 2- kvapky, silná 3-kvapky a extra silná 4-kvapky)

My sme testovali čierne, klasický strih, xl-kové veľkosti, s trojkvapkovou t.j. silnou absorpciou.

I keď sme mali na začiatku mierne obavy, nakoniec musíme konštatovať veľkú spokojnosť.  Nohavičky skutočne nepretečú. Ani pri silnejšej menštruácii nie je nič vidieť ani cítiť.  Pohlcujú pachy a dokonca dokonale sedia. 

Oproti vložkám majú výhodu, že sú priedušné, čo obzvlášť oceníte v letných dňoch. Taktiež neriešite "s krídelkami/bez krídelok", či je vložka správne nalepená a podobne. Nohavičky skrátka kopírujú vaše telo.  A to platí aj pre noc. 

Dôležité je vybrať si správnu veľkosť. Ak by ste si predsta len podľa tabuľky vybrali nesprávnu veľkosť, môžete si tovar vymeniť alebo ho vrátiť. Dokonca vďaka nákupu na internete vám každý predajca do 14 dní musí nepoužitý tovar vziať späť aj bez udania dôvodu.

To však nebol náš prípad. My sme si veľkosti objednali správne a musíme povedať, že aj vo väčších veľkostiach držia, nerolujú sa ani nezkĺzávajú z bruška. 

Další plus je ich využitie aj v prípade slabej inkotencie, teda hlavne napríklad v období po pôrode, kedy sú svaly panvového dna oslabené.

Takže za nás v Refundo určite dostávajú nohavičky Snuggs palec hore

Údržba, vyššia obstarávacia cena

Musíte sa pripraviť na to, že tieto nohavičky sú o niečo drahšie, než tie "nemenštruačné". Dôležité však je, že už nemusíte kupovať balík vložiek či dva každý mesiac. Pokiaľ ich budete správne udržiavať, vydžia vám rok a pol či dva roky. Výrobca uvádza až 50 pracích cyklov.

No a správna údržba je základ. Perú sa bez aviváže a nechávajú sa voľne uschnúť. Samozrejme sa môžu prať v pračke. Výrobca odporúča na 40 stupňoch a neodporúča používať sušičku. Tá totiž spôsobuje rýchlejšie opotrebenie materiálu.

Životnosť nohavičiek predĺžite používaním vhodného pracieho prostriedku. Vyvarujte sa aviváže. Tá znižuje absorpciu nohavičiek. Za nás z Refundo odporúčame použiť ekologické pracie prostriedky, ktoré sa dajú zakúpiť spolu s nohavičkami už v spomínanej spoločnosti Econea
 

Ako ušetriť za nákup menštruačných nohavičiek

Okrem rôznych sezónnych akcií, nákupných kupónov či množstevných zliav existuje ešte jeden spôsob, ako ušetriť. A to síce nakupovaním na internete v e-shopoch s cashbackom napríklad od Refundo.sk. Čiže získate časť peňazí z ceny objednávky späť na účet. 

Len minulý rok viacerí užívatelia získali až 400 eur. Takto nakupovať môžete už vo viac ako 650 obchodoch a to nielen tovary ale aj napríklad takú dovolenku. S cashbackom od Refundo.sk môžete nakupovať aj na takých obchodných gigantoch ako je Booking.com či Hotels.com.
Ďalšou výhodou je, že cashback získavate aj v prípade, že je na daný tovar možné uplatniť zľavový kupón či je predávaný za akciovú cenu.

Ďalšie články k téme