Ako sme uviedli vyššie, AliExpress je internetové trhovisko. To znamená, že tu nájdete ponuku väčších čínskych producentov a obchodníkov. Funguje to tak, že na AliExpresse tovar objednáte, ale zašle vám ho už konkrétny obchodník, ktorého tovar ste si objednali.

Teda na AliExpresse nájdete dva druhy zľavových kupónov. Tie, ktoré ponúka a vydáva sám AliExpress a tie, ktoré môžete získať priamo u konkrétneho predajcu.

Zľavové kupóny priamo od AliExpressu

Tieto zľavové kupóny vydáva sám AliExpress. Najzákladnejším zľavovým kupónom, ktorý môžete získať je kupón pre nových zákazníkov vo výške 3 USD. Ten môžete získať aj cez Refundo.sk na tejto stránke.

Tip: Viete, že nakupovaním na AliExpresse preklikom cez Refundo.sk môžete získať až 7,5 % hodnoty vášho nákupu späť na váš účet? Prečítajte si, ako cashback funguje!

Ďalšími zľavovými kupónmi, ktoré sú vydávané AliExpressom, sú kódy vydávané počas rôznych akcií. Sem patria napríklad aj zľavové kupóny vydávané k 11.11.. To je tzv. AliExpress Day, kedy sa dá ušetriť až 50 % ceny. Ďalej sem patria kupóny vydávané k oslave niektorého z výročia či akcie na mobilnú aplikáciu.

Zľavové kupóny predajcov na AliExpresse

Tieto kupóny vydávajú jednotliví obchodníci, ktorí na AliExpresse svoje tovary predávajú. Týchto kupónov je  skutočne veľké množstvo, avšak môžete ich, logicky, uplatniť len u obchodníka, ktorý daný kupón vydal. Obchodníci si potom samozrejme stanovia aj podmienky, za ktorých sa dá daný kupón použiť. Napríklad minimálna hodnota nákupu a podobne. 

Prehľad všetkých zľavových kupónov, ktoré jednotlivý obchodníci na AliExpresse ponúkajú nájdete na tejto stránke. Kupón potom získate kliknutím na tlačidlo  "GET NOW"

Ako použiť zľavový kupón na AliExpresse

Akonáhle kliknete na tlačidlo "GET NOW", uloží sa prislušný kupón do vášho profilu na AliExpresse. Nájdete ho jednoducho v sekcii nazvanej "My Coupons". Tu máte všetky zľavové kupóny, ktoré ste na AliExpresse získali.

Kupóny tu sú rozdelené na tri druhy:

  • AliExpress Coupons
  • Seller Coupon
  • AliExpress Select Coupon

Nájdete tu všetky dôležité informácie o vami získaných kupónoch. Ich platnosť, podmienky použitia, výška zľavy či obchod, kde môžete kupón uplatniť. Oranžovo zafarbené kupóny sú platné, šedé kupóny už platnosť nemajú.

Ak chcete kupón uplatniť, kliknite naň alebo na tlačítko "VISIT STORE NOW". Dostanete sa na stránku príslušného obchodníka. Tu uskutočníte objednávku a pokiaľ splníte podmienky na použitie kupónu, potom v košíku uvidíte v súhrne objednávky už konečnú cenu vrátane zľavy získanej použitím kupónu.

Ďalšie články o AliExpresse

Špeciálnou kategóriou kupónov sú na AliExpresse "Select Coupons". Tie fungujú trochu odlišne. Tento kupón môžete získať pomocou "Coins" (mincí), ktoré sa dajú získať počas rôznych predajných akcií na AliExpresse. Informáciu, či môžete "Select Coupon" uplatniť, nájdete vždy na stránke príslušného produktu, o ktorý máte záujem. Ak tu uvidíte tlačidlo "Get Select Coupon", môžete kliknutím naň získať za príslušné množstvo "Coins" kupón získať a uplatniť. 

Vyššie spomenuté kupóny sa dajú medzi sebou kombinovať. Môže sa tak stať, že na stránke produktu uvidíte tlačidla "Get Select Coupon" i "Get Seller Coupon". Zľava, ktorú potom použitím oboch kupónov získate, môže byť skutočne významná. Vyplatí sa preto kupónom na AliExpresse venovať pozornosť. 

Ak ich navyše kombinujete s cashbackom od Refundo.sk, potom budú vaše nákupy na AliExpresse najvýhodnejšie ako môžu byť.