Niektorí dávajú prednosť Valentínovi. Iní, hlavne tí skôr narodení, stále preferujú MDŽ.  Ak aj vy chcete urobiť radosť včas, na objednanie darčeku k MDŽ je najvyšší čas. Vybrať ten najlepší pritom vôbec nemusí byť zložité.

Ako a kedy vznikol MDŽ

Vzniku medzinárodného dňa žien predchádzali demonštrácie žien za lepšie pracovné a platové podmienky a zníženie pracovného času. Demonštrácie prebiehali v zimných mesiacoch roku 1908 vždy v nedeľu.  Vrchol protestov a štrajkov za volebné práva žien bol práve 8. marca 1908.  Prvé snahy o vytvorenie sviatku pripomínajúce výročie týchto udalostí sa pripisujú nemeckej socialistke Kláre Zetkinovej už v roku 1910.  V roku 1911 bol prvýkrát medzinárodne slávený v Nemecku, Rakúsko-Uhorsku, Švajčiarsku, Dánsku a USA. Slávil sa poslednú februárovú nedeľu.

Dátum 8. marec sa ustálil už po prvej svetovej vojne. Avšak ako medzinárodný deň solidarity žien za rovnoprávnosť, spravodlivosť, mier a rozvoj bol uznaný OSN až v roku 1975.

Vhodný darček na MDŽ

Potešiť manželku, priateľku, matku, sestru, dcéru či len kolegyňu v práci by vôbec nemuselo byť ťažké. Existuje zopár zaručených darčekov, ktorými nič nepokazíte:

  • kvety
  • čokoláda, bonboniéra či cukrovinky
  • parfém či kozmetika

Ak si nie ste istí, ktorý kvet má rada, uprednostnite miešané kytice. Malá čokoláda s puncom originality určite neurazí ani v prípade, že by dotyčná držala dietu.

Vybrať správny parfum či kozmetiku, je zložitejšie. Aby ste nestúpili vedľa, využite darčekový kupón, alebo si nenápadne urobte fotku toaletného stolíka a objednajte to čo už doma používa. Využiť môžete aj odporúčania na online obchodoch, prípadne sa prelúskať recenziami. Každý kvalitnejší e-shop ponúka filter, kedy si môžete ľahko vybrať Top produkty, či najviac obľúbené medzi zákazníčkami.

Tip: Obstarať darček môžete aj výhodnejšie práve tým, že nakúpite cez Refundo.sk. Dostanete tak časť peňazí z objednávky späť formou cashbacku. Navyše môžete využiť aj rôzne sezónne zľavové kódy, ktoré vám cenu nákupu ešte ponížia.

Pandémia Covid-19 značne ovplyvňuje možnosti, ako prekvapiť, či byť originálny. Urobte však z nevýhody prednosť. Ak ste každý rok trávili tento deň v obľúbenej reštaurácii, nechate si tento rok pre zmenu doručiť obľúbené jedlo aj s kyticou ku dverám. 

V prípade, že chcete potešiť poukazom na masáž, kozmetické či iné služby, urobiť tak môžete aj teraz, len kolónka pre dátum zostane otvorená. "Zatvorení" nebudeme navždy. Pre inšpirácie kam vyraziť môžete už teraz navštíviť Booking.com