Magazín – cestovanie

Najnovšie články

Koľko stoja dialničné známky v Európskych krajinách roku 2021

Koľko stoja dialničné známky v Európskych krajinách roku 2021

08.06.2021, Návody a rady


Hoci letná dovolenka pri mori vyzerala ešte v marci všelijako, vďaka ustupujúcej pandémii vo väčšine európskych krajín zmierňujú opatrenia natoľko, že s najväčšou pravdepodobnosťou budeme môcť stráviť dovolenku pri mori takmer ako zvyčajne. A najčastejšie ju trávime v Chorvátsku, kam cestujeme autom. Cestujeme však aj do iných európskych krajín. Koľko stoja tento rok diaľničné známky a mýto? Prečítajte si viac.

Čítať celé »

Posledné články – cestovanie


Príručná batožina do lietadla - aké sú aktuálne pravidlá

17.05.2021, Návody a rady


Situácia v leteckej doprave sa výrazne mení, a to nielen v dôsledku pandémie choroby Covid-19. Časy, keď ste mali odbavenú batožinu v cene letenky, sú už dávno preč. Dnes je v cene letenky zahrnutá len príručná batožina, a často ani tá nie, a musíte si za ňu priplatiť. Prečítajte si viac informácií o príručnej batožine, jej rozmeroch, hmotnosti a pravidlách, aby ste pri cestovaní neboli nepríjemne prekvapení.

Čítať celé »


Do ktorých krajín budete môcť vstúpiť s občianskym preukazom a kde budete potrebovať cestovný pas?

13.05.2021, Návody a rady


Ak sa tento rok chystáte na letnú dovolenku, určite sa v mnohých krajinách ešte stále stretnete s množstvom opatrení a obmedzení súvisiacich s prebiehajúcou pandémiou Covid-19. Napriek tomu je jasné, že mnohí naši spoluobčania strávia tohtoročnú dovolenku pri mori a v zahraničí. Zistite, kde na cestovanie potrebujete cestovný pas a kde si vystačíte len s občianskym preukazom.

Čítať celé »


Registrovať cez Facebook

alebo

Ako Refundo.sk funguje?