Je váš matrac príliš mäkký alebo príliš tvrdý? Chcete zlepšiť kvalitu svojho matraca alebo ho ochrániť pred nežiaducimi vplyvmi? Kúpa kvalitného doplnkového matracu je pohodlný a efektívny spôsob, ako to dosiahnuť.

Čo je vrchný doplnkový matrac a ako funguje

Vrchný či doplnkový matrac nenahrádza bežný matrac, ale rozširuje ho. Je to v podstate ďalšia vrstva, ktorá sa pokladá na bežný matrac a dokáže tak zmeniť a zlepšiť jeho vlastnosti, aby lepšie vyhovovali potrebám spánkových návykov každého jedinca.

Slúži tak väčšinou k vyztuženiu či naopak k zmäkčeniu vášho bežného matracu bez toho, aby ste museli nutne kupovať nový. Vrchný matrac však môže zmeniť omnoho viac vlastností vášho matracu a predísť potenciálnym problémom.

Prečo si obstarať vrchný matrac

Dôvodov, prečo si obstarať kvalitný matrac, je mnoho. Tým hlavným je však samozrejme zlepšenie kvality vášho spánku, tým druhým je výhodná cena. Obstaranie kvalitného matracu je výrazne menej nákladnou záležitosťou než obstaranie kvalitného matracu.

Dôvody, prečo si obstarať vrchný matrac:

  • Ochrana bežného matracu – počas spánku sa do matraca môže dostať mnoho rôznych druhov nečistôt, ako napríklad prach, roztoče, odumretá koža a rôzne druhy baktérií. Vrchný matrac môže ten bežný ochrániť pred všetkými týmito nepríjemnosťami. Okrem toho majú prístelky odnímateľný poťah, ktorý sa dá ľahko udržiavať v čistote. Podobne môže poťah matraca chrániť matrac pred telesnými tekutinami, najmä pred potom.
  • Zlepšenie spánkovej hygieny - všetky dôvody opísané v predchádzajúcom bode samozrejme spôsobujú znečistenie, ktoré môžete účinne odstrániť pomocou vrchného matracu.
  • Zlepšenie kvality spánku - je váš matrac príliš mäkký alebo príliš tvrdý. Ak si zaobstaráte vhodnú doplnkový matrac, môžete zmeniť vlastnosti matraca tak, aby lepšie vyhovoval vašim potrebám. Nemusíte kupovať nový matrac za vysokú cenu, ale môžete si zaobstarať kvalitnú doplnkový za výrazne nižšiu cenu.
  • Predĺženie životnosti matraca - rovnako ako vrchný doplnkový matrac chráni bežný matrac pred nežiaducimi vplyvmi, ako sú telesné tekutiny alebo iné nečistoty, môže výrazne predĺžiť aj jeho životnosť. Keďže prístelka je umiestnená na matraci, absorbuje väčšinu hmotnosti spiaceho a chráni matrac pred prehýbaním.
  • Predchádzanie nehodám počas spánku - to platí najmä pre deti, ktoré sa v noci ešte stále občas pomočujú. Poťah matraca dokáže účinne chrániť matrac pred takýmito nehodami a ľahko sa udržiava.

Vrchné matrace Dormeo patria k najlepším na trhu

Jedným z najznámejších výrobcov vrchných matracov, matracov a vybavenia pre spánok je Dormeo. To ponúka viac ako 300 rôznych výrobkov na kvalitnejší spánok a život, medzi ktoré patria matrace, vankúše, prikrývky, rošty, ochranné poťahy na matrace a ďalšie veci a doplnky.

V portfoliu výrobkov Dormeo sú aj kvalitné vrchné matrace. Môžete si napríklad vybrať matrac z peny Orthocell, ktorá ponúka dokonalú podporu a tiež zaisťuje priedušnosť a hygienu. Spoločnosť Dormeo taktiež ponúka vrchné matrace s úpravou CleanEffect. Tá dokáže udržať matrac čerstvý a zaisťuje prevenciu proti podráždeniu či alergiám tým, že eleminuje baktérie, roztoče a nepríjemný zápach.

Ako ušetriť za obstaranie prístelky

Ako sme uviedli vyššie je obstaranie vrchného doplnkového matracu cenovo výhodné riešenie ako nielen zlepšiť kvalitu spánku, ale aj jeho hygienu, či predĺžiť životnosť vášho drahého matracu. Ak chcete za obstaranie vrchného matracu či akéhokoľvek iného výrobku z ponuky Dormeo ušetriť ešte viac, obstarajte si ho preklikom cez Refundo.sk. Získate tak späť na účet aj cashback vo výške 2,5 % z ceny vášho nákupu. Prečítajte si, ako cashback funguje.

Tip: Dormeo má teraz Letné zľavy. V rámci tejto akcie môžete získať zľavu až 60 % nielen na vrchné matrace, ale aj na tie bežné, ďalej na vankúše, prikrývky a ďalší sortiment z produkcie Dormeo. Neváhajte a nakupujte čo najskôr, skladové zásoby rýchlo miznú.