Minulý a aj súčasný rok nie je z pohľadu výberu dovolenky vôbec jednoduchý. Neistota spojená s pandémiou covid-19 a na ňu naviazané vládne opatrenia je skutočne vysoká. Je preto značne neisté, či sa tento rok bude vôbec dať vycestovať do zahraničia. Výrazne väčšiu istotu tak tento rok prináša variant dovolenky na Slovensku. A to nielen vďaka nižším cenám, ale aj vďaka výrazne vyššej pravdepodobnosti, že sa ju bude dať zrealizovať. 

Ak chcete mať ešte solídnu možnosť výberu, potom neváhajte a začnite sa dívať po možnostiach a lokalitách, kde sa dá nádherná letná dovolenka s deťmi stráviť. Zaujímavých lokalít je u nás skutočne dosť. Nižšie sme vám pripravili pár tipov. Ak si navyše objednáte dovolenku cez Refundo.sk, získate za vašu objednávku zaujímavé peniaze späť na váš účet.

Prirovnanie, že je v lete ľudí v Tatrách ako v Prahe na "václaváku" platí už niekoľko rokov. Dokonca sa situácia nezmenila ani vlani, keď bolo cestovanie do zahraničia kvôli covidu obmedzené. Preto by určite stálo za vyskúšanie navštíviť aj iné zaujímavé kúty Slovenska, ktoré rozhodne nie sú tak preplnené turistami.

Orava - krásna príroda a sviežo aj v lete

Už dávno neplatí, že Orava=Oravský hrad. Teda ak aspoň raz necestujete okolo neho, tak Oravu určite nepoznáte. Ak ste v tomto regióne prvýkrát a nebojíte sa schodov, určite ho navštívte. Zážitkov ponúka región mnoho. Vo vášom cestovnom batohu by však okrem krému na opaľovanie nemal chýbať ani pršiplášť a v prípade stanovačky sa musíte pripraviť na to, že teplé noci sú na Orave zredkavé aj v lete.

Pokiaľ máte radi turistiku, určite by ste mali vystúpať na Babiu horu, či Piľsko. Mimochodom na východne regiónu začínajú Západné Tatry - Roháče, ktoré patria medzi náročnejšie výstupy. Veľmi krásne výhľady vám poskytne Kubínska hoľa, kde sa dá lanovkou dopraviť až na vrchol.

Oravská priehrada láka výletom loďou

Námestovo, ktoré stojí na brehu Oravskej priehrady z jednej strany a Oravská slanica z druhej strany ponúka množstvo aktrakcií pre deti, ihriská s U-rampou a množstvom preliezok a kaviarne a reštaurácie lemujúce nábrežie poskytujú skvelý odpočinok. Zaujímavosťou sú aj široké betónové schody, po ktorých sa dá skráčať až do vody, prípadne len tak pobehovať vo vode po členky. Nad tým všetkým je amfiteáter, kde sa koná letný festival a víkendové vystúpenia. Z prístavu potom môžete vyplávať loďou na slanický ostrov a navštíviť kostolík s múzeom.  Ostatne na múzeá je Orava bohatá. S rodinou sa určite zvezte na Oravskej železničke - úzkokoľajke alebo navštívte Múzeum Oravskej dediny v Zuberci.

Rio de Klin

Inak sa už tejto obci snáď ani nehovorí. Na svedomí to má miestny nadšenec, ktorý na vrchu miestneho kopca nechal vybudovať sochu Ježiša Krista s rozpaženými rukami podobne ako v Rio de Janeiro. Navyše sú odtiaľ krásne výhľady na Oravskú priehradu a okolie. 

No na Orave je toho určite ešte viac. Obec Zázrivá je známa nielen tým, že môžete odtiaľ vystúpať na Veľký Rozsutec, ale širokou ponukou ubytovania v dreveniciach, korbáčikmi a typickou valašskou atmosférou, ktorá je podmiená i susedstvom s Terchovou.

Ponuka ubytovania na Orave

Zemplínska šírava - naše more

Od severu sme sa presunuli na východ. Ak milujete horúce letné počasie môžete si morskú atmosféru dopriať na Zemplíne pri vodnej nádrži Šírava. Jej teplé a čisté vody priam ponúkajú k výkupaniu sa. V lete môžete vyskúšať množstvo atrakcií na vode, alebo si požičať bicykle absolvovať s deťmi cykloturistiku po okolí. 

Pre pešiu turistiku určite odporúčame zamieriť do Vihorlatských vrchov, kde sa dá z vrcholu dokonca pri krásnom počasí dovidieť na siluetu Vysokých tatier.  Pre mnohých turistou je odmenou doraziť až k Morskému oku.

Na Zemplíne si na svoje prídu aj milovníci hradov respektíve zrúcanín. Tými je tento kraj priam posiaty: hrad Jasenov, hrad Parič či Tibava, hrad Čičva či Bačkov alebo Brekovský hrad.

Ponuka ubytovania na Šírave

Tekov si nachádza svoje miesto

Čoraz zaujímavejšou turistickou destinácou je región Tekov, kopírujúci tok rieky Hron. Ako každý správny región i tu sa nachádza hrad - Tekovský hrad, no omnoho známešia je zrúcanica hradu Revište. Výlet môžete obohatiť o návštevu Zveroparku v Žarovnovici - Revištskom Podzámčí. Štiavnické vrchy navštívi každoročne mnoho turistov, no žiadny výstup nie je zadarmo. Tieto vrchy, ktoré v minulosti vydávali nerastné bohatstvo sú strmé. Aj prechádza po Banskej Štiavnici vyžaduje stúpanie a klesanie. Odmenou sú však krásne výhľady na okolitú krajinu. O nevšedný zážitok sa postará Banské múzeum v prírode, kde navštevníci môžu absolvovať takmer dvojkilometrovú pozdemnú trasu starými banskými chodbami zo 17. až 19. storočia.

Po náročnej turistike alebo len pre radosť by žiadny návštevník tohto kraja nemal minúť termálne pramene v obci Vyhne, v ktorej sa nachádza aj rovnomenný Vodný raj. 

Ponuka ubytovania Banská Štiavnica

 

Ubytovanie cez Refundo.sk - okrem skvelých cien aj cashback navyše

Ak vás naše tipy zaujali, môžete si vhodné ubytovanie rezervovať cez naše stránky. Spolupracujeme s veľkými agentúrami, ako je napríklad Booking.com. Ako rezervovať dovolenku cez Booking.com sme písali v článku s názvom Ubytovanie cez Booking.com - ľahko, rýchlo a výhodne. Tým, že sa na tieto stránky prekliknete z Refundo.cz získate okrem výhodnej ceny aj cashback navyše. Ten môže pri dovolenke pre celú rodinu predstavovať aj niekoľko desiatok či stoviek eur.