Cukrovinky a sladkosti

Potešiť aspoň čokoládou by si zaslúžil každý. Môžete byť kretívni a nachystať dieťaťu darčekový balíček, do ktorého vložíte jeho obľúbené laskominy. Chutné pokrmy a nápoje ponúkajú už aj rôzne obchody so zdravou stravou. Takže už dávno neplatí, že chutné musí byť plné cukru a kalórií.

Barbie, autíčka, plyšáky a ďalšie hračky

Hračky potešia hlavne mladšie deti. Pre niektoré to môže byť práve príležitosť dostať tú hračku, ktorú nepriniesol Ježiško. Výber a dostupnosť hračiek je na internete skutočne veľká.  Mnohé hračkárstva majú pomerne krátke doby dodania a dostatok kusov skladom.

Papier a školské potreby

Zápisníčky a pamätníčky, trblietky, krásne perá a pastelky v netradičných odtieňoch potešia hlavne dievčatá. Zošitom, či perečníkom s obľúbeným filmovým hrdinom nepohrdne žiadny chlapec. 
Pre všetky tvorivé deti sú dostupné najrôznejšie kreatívne sady, ktoré obsahujú alebo materiál na vyrábanie podľa vlastnej fantázie, alebo obsahujú "polotovar", kedy si deti zostroja už nejaký výrobok (domček pre víly, papierové auto, eiffelovú vežu a iné). 

Puzzle 

Samostanou kategóriou, kde si vyberú deti od úplne útleho veku až po dospeláka sú puzzle stavebnice. Vyrábajú ich z rôznych materiálov v najrôznejších veľkostiach. Kým tie menšie potešia penové dieliky s krtkom či animovanými postavičkami, staršie deti sa uvoľnia pri obrázkoch pozostávajúcich z 200, 1000 i viac dielikov. Luxusnou verziou sú potom tzv.  3D puzzle, najčastejšie ako miniatúra svetových pamiatok UNESCO.

Lego – kto si hrá, nehnevá

Aj lego je nadčasová hračka. Hrajú sa s ním malé deti, školáci i pubertiaci. Okrem puzzle má navyše výhodu, že jednotlivé série sú kompatibilné – môžete ich navzájom kombinovať.  Ak prváčke kúpite Lego friends alebo lego disney, jednotlivé kocky použije i pri skladaní vo vyššom veku pri kombinácii s lego classic. Výhodou je, že si kocky môžu vzájomne požičiavať súrodenci a tak sa spolu zahrajú aj keď majú odlišné záujmy. Chlapci totiž určite uprednostnia lego star wars, minecraft, city alebo technic.

Elektronika pre tínedžerov

Tí "násťroční" už uprednostnia trochu drahšie hračky; elektroniku. Pozor, nie s každým mobilom urobíte parádu. Lepšie nákup takejto vecičky s potomkom skonzultovať. Viete, ktorý je cool? Vaše deti to vedia presne. S novými slúchatkami, myšou k PC či hernou konzolou by ste mohli zožať úspech. Ak by sa to predsa len nepodarilo, pri nákupe na e-shope máte 14 dní na vrátenie tovaru bez udania dôvodu.

Modá, kozmetika a doplnky

Čím viac majú školáci rokov, tým viac riešia čo na seba. Vhod vám prídu novoročné a zimné výpredaje, ktoré práve teraz vrcholia. Veľa módnych a dizajnových kúskov v menších veľkostiach teraz kúpite so zľavou: svetre, tričká, džíny, tenisky, mikiny, ale aj kabelky a tašky, voňavky a dekoratívnu kozmetiku.

Tip ako ušetriť

Okrem možnosti vrátiť tovar do 14 dní bez udania dôvodu, má nakupovanie na internete i ďalšiu výhodu. Dá sa nakupovať s cashbackom. Čo to znamená? Stačí sa prekliknúť z cashbackového portálu Refundo.sk na váš obľúbený on-line obchod, kde normálne nakúpite. Váš nákup sa na cashbackovom portáli zaznamená a po nákupe sa vám vráti časť peňazí späť.