Ako sme už uviedli v našich predchádzajúcich návodoch, je AliExpress skutočný gigant. Je to vlastne trhovisko mnohých čínskych obchodníkov. Tomu zodpovedá aj obrovské množstvo rôznych druhov ponúkaného tovaru. Nájdete tu prakticky čokoľvek, od hračiek, cez elektroniku či oblečenia až po potreby do domácnosti.

Naučiť sa na AliExpresse vyhľadávať je tak pre úspešný a výhodný nákup úplne zásadné. Pomocou nášho návodu by ste to mali jednoducho zvládnuť, aj keď neviete po anglicky.

Ako vyhľadať tovar na AliExpresse

Základnou, ale určite nie najjednoduchšou a najrýchlejšou možnosťou, ako požadovaný tovar nájsť, je použiť menu v ľavej časti AliExpresssu. Tu je tovar zoradený do kategórií a podkategórií a ďalej je tu možné filtrovať ho podľa rôznych parametrov. Ak teda chcete kúpiť napríklad slúchadlá, tak musíte kliknúť na "Consumer elektronics", potom na "Portable Audio a Video" a nakoniec na "Earphones & Headphones". Tu už môžete slúchadlá filtrovať podľa ceny, spôsobu dodania, výrobcu, funkcií a podobne. 

Určite rýchlejšou a efektívnejšou cestou, ako na AliExpresse niečo nájsť je použiť fulltextové vyhľadávanie. To je ako v desktopovej, tak aj v mobilnej verzii umiestnené hneď hore v hlavičke. Hľadané výrazy je určite vhodné zadávať v angličtine či v inom, AliExpressom podporovanom jazyku. Ak inú reč neviete, nevadí, využite služby Google prekladača, ktorý je vo väčšine prípadov pre tieto účely viac než dostačujúci.

Fulltextové vyhľadávanie tiež ponúka našepkávač. Keď hľadáte napríklad slúchadlá napíšete len koreň slova "head ...", našepkávač už vám ponúkne "headphones", "headphones Blutooth" a podobne. Po kliknutí na hľadaný výraz sa dostanete na rovnakú cieľovú stránku s ponukou slúchadiel, ako keď ste sa preklikávali cez menu kategórií a podkategórií. Ideálne samozrejme je, ak poznáte názov konkrétneho tovaru, potom je vyhľadávanie úplne ideálnou cestou - to ale na AliExpresse nie je moc častá situácia. 

Ďalšie články o AliExpresse

 

Vyhľadávanie podľa fotky tovaru

Zaujímavou možnosťou, ako na AliExpresse niečo nájsť je vyhľadávanie pomocou fotky tovaru. Zatiaľ je táto možnosť na AliExpresse dostupná iba cez mobilnú aplikáciu. Tú si musíte stiahnuť do svojho mobilného zariadenia z Google Play či z AppStore. Ako táto služba funguje vám popíšeme v špeciálnom článku.

Pozor: Ak chcete, aby vám bol za váš nákup na AliExpresse pripísaný cashback, musíte na AliExpress prejsť z Refundo.cz. Ak tam prídete z vyššie popísanej mobilnej aplikácie, tak vám cashback nebude môcť byť pripísaný. Na druhú stranu nie je problém si cez aplikáciu tovar jednoducho vyhľadať a potom už so znalosťou jeho názvu na konkrétny výrobok prísť preklikom z Refundo.sk a získať tak časť peňazí z nákupu späť na účet.